www.sinerjipro.net

SinerjiProWide
Reklam

Avropa Liqasının qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Yenicag.az xəbər verir ki, Qazaxıstanın “Astana” klubu tarixi ərzində ilk dəfə qrup mərhələsini adlayıb.

Əvəzində Türkiyənin “Başakşəhər” və “Konyaspor” klubları mübarizəni dayandırıblar.

Gecənin bütün nəticələrini təqdim edirik:

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
7 dekabr

A qrupu

Slaviya (Çexiya) – Astana (Qazaxıstan) 0:1
Qol: Aniçiç, 38.

Vilyarreal (İspaniya) – Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) 0:1
Qol: Blakman, 60.

Vilyarreal – 11, Astana – 10, Slaviya – 8, Makkabi – 4.

B qrupu

Yanq Boyz (İsveçrə) – Skenderbeu (Albaniya) 2:1
Qol: Hoarau, 55. Assale, 90 – Qavazay, 51.

Dinamo (Kiyev, Ukrayna) – Partizan (Serbiya) 4:1
Qol: Morozyuk, 6. Moraes, 28; 31; 77-pen – Yevtoviç, 45-pen.

Dinamo – 13, Partizan – 8, Yanq Boyz – 6, Skenderbeu – 5.

C qrupu

Hoffenhaym (Almaniya) – Ludoqorets (Bolqarıstan) 1:1
Qol: Oxs, 25 – Vanderson, 62.

Başakşəhər (Türkiyə) – Braqa (Portuqaliya) 2:1
Qol: Visça, 10. Əmrə, 77-pen – Raul, 55.

Braqa – 10, Ludoqorets – 9, Başakşəhər – 8, Hoffenhaym – 5.

D qrupu

Austria (Avstriya) – AEK (Yunanıstan) 0:0

Riyeka (Xorvatiya) – Milan (İtaliya) 2:0
Qol: Pulyiç, 7. Qavranoviç, 47.

Milan – 11, AEK – 8, Riyeka – 7, Austriya – 5.

E qrupu

Apollon (Kipr) – Everton (İngiltərə) 0:3
Qol: Lukman, 21; 27. Vlasiç, 87.

Atalanta (İtaliya) – Olimpik (Lion, Fransa) 1:0
Qol: Petanya, 10.

Atalanta – 14, Olimpik – 11, Everton – 4, Apollon – 3.

F qrupu

Kopenhagen (Danimarka) – Şerif (Moldova) 2:0
Qol: Sotiriu, 56. Luftner, 59.

Zlin (Çexiya) – Lokomotiv (Rusiya) 0:2
Qol: Mirançuk, 70. Farfan, 75.

Lokomotiv – 11, Kopenhagen – 9, Şeriff – 9, Zlin – 2.

G qrupu

Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Viktoriya (Plzen, Çexiya) 0:2
Qol: Heyda, 28. Horava, 83.

Styaua (Rumıniya) – Luqano (İsveçrə) 1:2
Qol: Qnoere, 60 – Daprela, 3. Veçsey, 32.

Viktoriya – 12, Styaua – 10, Luqano – 9, Hapoel – 4.

H qrupu

Arsenal (İngiltərə) – BATE (Belarus) 6:0
Qol: Debuşi, 11. Uolkott, 37. Uilşir, 43. Polyakov, 51-öz qapısına. Jiru, 64. Elneni, 74.

Srvena Zvezda (Serbiya) – Köln (Almaniya) 1:0
Qol: Srniç, 22.

Arsenal – 13, Srvena Zvezda – 9, Köln – 6, BATE – 5.

İ qrupu

Olimpik (Marsel, Fransa) – Zalsburq (Avstriya) 0:0

Gimaraynş (Portuqaliya) – Konyaspor (Türkiyə) 1:1
Qol: A.Turan, 77-öz qapısına – Burabiya, 15.

Zalsburq – 12, Olimpik – 8, Konyaspor – 6, Gimaraynş – 5.

J qrupu

Herta (Almaniya) – Ostersun (İsveç) 1:1
Qol: Pekarik, 61 – Sotirios, 58.

Zarya (Ukrayna) – Atletik (İspaniya) 0:2
Qol: Aduris, 70. Qarsiya, 86.

Atletik – 11, Ostersun – 11, Zarya – 6, Herta – 5.

K qrupu

Vitess (Hollandiya) – Nitsa (Fransa) 1:0
Qol: Kastanyos, 84.

Sulte-Varegem (Belçika) – Latsio (İtaliya) 3:2
Qol: Pau, 6. Heylen, 60. İseka, 83 – Kaysedo, 67. Leyva, 76.

Latsio – 13, Nitsa – 9, Sulte-Varegem – 7, Vitess – 5.

L qrupu

Real Sosyedad (İspaniya) – Zenit (Rusiya) 1:3
Qol: Xose, 58 – Yerokin, 35. İvanoviç, 64. Paredes, 85.

Vardar (Makedoniya) – Rusenborq (Norveç) 1:1
Qol: Ytalo, 9 – Bendtner, 45-pen.

Zenit – 16, Real Sosyedad – 12, Rusenborq – 5, Vardar – 1.

Yenicag.Az - www.yenicag.az

Tarix:
Oxunma sayı: 4432
Kateqoriyalar:
Paylaş:

× Saytın materialları mənbə göstərilmədən paylaşıla, kopyalana və ya başqa yerdə yayımlana bilməz.

Nə düşünürsən?
Xəbərləri İzləyin
Bənzər Xəbərlər

    "Günün manşet və ən çox oxunan xəbərlərini hər gün e-poçt vasitəsilə təqib etmək üçün Yenicag.Az xəbər bületeninə abunə olun."

    ×

    Reklam 7 saniyədən sonra bağlanacaq.