www.sinerjipro.net

SinerjiProWide
Reklam

Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları keçirilib.

Yenicag.az xəbər verir ki, 12 qrupda yer alan 48 komanda növbəti matçlarına çıxıb.

Tura Qazaxıstanda start verilib. “Astana” “Makkabi” ilə üz-üzə gəlib və darmadağınla qalib gəlib.

İlk iki oyunda maksimum nəticə göstərən “Arsenal” “Srvena Zvezda” ilə səfər oyunundan da qalib ayrılıb.

Türkiyə təmsilçilərindən “Konyaspor” “Zalsburq”u qəbul edibsə, “Başakşəhər” də Almaniyada “Hoffenhaym”la qarşılaşıb. Lakin qardaş ölkə təmsilçilərinin hər ikisi bu dəfə məğlubiyyətlə üzləşib.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi

19 oktyabr

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 4:0
Qol: Tvumasi, 33-pen; 42. Kabananqa, 47; 52.

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Slaviya” (Çexiya) 2:2
Qol: Trikeros, 41. Bakka, 44 – Neçid, 18. Danni, 30.

“Vilyarreal” – 5, “Slaviya” – 5, “Astana” – 4, “Makkabi” – 1.

B qrupu

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 2:2
Qol: Mbokani, 34. Morozyuk, 49 – Assale, 17; 40.

“Skenderbeu” (Albaniya) – “Partizan” (Serbiya) 0:0

“Dinamo” – 7, “Yanq Boyz” – 3, “Partizan” – 2, “Skenderbeu” – 2.

C qrupu

“Hoffenhaym” (Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) 3:1
Qol: Hubner, 52. Amiri, 59. Şults, 75 – Napoleoni, 90.

“Braqa” (Portuqaliya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) 0:2
Qol: Moti, 25. Raul, 56-öz qapısına.

“Ludoqorets” – 7, “Braqa” – 6, “Hoffenhaym” – 3, “Başakşəhər” – 1.

D qrupu

“Milan” (İtaliya) – AEK (Yunanıstan) 0:0

“Austria” (Avstriya) – “Riyeka” (Xorvatiya) 1:3
Qol: Frizenbixler, 90 – Qavranoviç, 21; 31. Kvrziç, 90.

“Milan” – 7, AEK – 5, “Riyeka” – 3, “Austria” – 1.

E qrupu

“Atalanta” (İtaliya) – “Apollon” (Kipr) 3:1
Qol: İliçiç, 11. Petanya, 64. Freuler, 66 – Şembri, 59.

“Everton” (İngiltərə) – “Olimpik” (Lion, Fransa) 1:2
Qol: Villiams, 69 – Fekir, 6-pen. Traore, 75.

“Atalanta” – 7, “Olimpik” – 5, “Apollon” – 2, “Everton” – 1.

F qrupu

“Zlin” (Çexiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) 1:1
Qol: Diop, 11 – Ankersen, 19.

“Şerif” (Moldova) – “Lokomotiv” (Rusiya) 1:1
Qol: Badibanqa, 31 – Mirançuk, 17.

“Lokomotiv” – 5, “Kopenhagen” – 3, “Şerif” – 3, “Zlin” – 2.

G qrupu

“Luqano” (İsveçrə) – “Viktoriya” (Çexiya) 3:2
Qol: Bottani, Karlinyos, 69. Gerndt, 88 – Krmençik, 76. Bakoş, 90.

“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Styaua” (Rumıniya) 1:2
Qol: Kuenka, 87 – Harlem-Eddi, 70; 75.

“Styaua” – 9, “Hapoel” – 3, “Vitkoriya” – 3, “Luqano” – 3.

H qrupu

BATE (Belarus) – “Köln” (Almaniya) 1:0
Qol: Rios, 55.

“Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Arsenal” (İngiltərə) 0:1
Qol: Jiru, 85.

“Arsenal” – 9, “Srvena Zvezda” – 4, BATE – 4, “Köln” – 0.

İ qrupu

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Zalsburq” (Avstriya) 0:2
Qol: Gulbrandsen, 5. Dabbur, 80.

“Olimpik” (Marsel, Fransa) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) 2:1
Qol: Okampos, 28. Lopes, 76 – Martins, 17.

“Zalsburq” – 7, “Olimpik” – 6, “Konyaspor” – 3, “Gimaraynş” – 1.

J qrupu

“Ostersun” (İsveç) – “Atletik” (İspaniya) 2:2
Qol: Gero, 52. Edvards, 64 – Aduris, 14. Villiams, 89.

“Zarya” (Ukrayna) – “Herta” (Almaniya) 2:1
Qol: Silas, 42. Svatok, 79 – Selke, 56.

“Ostersun” – 7, “Zarya” – 6, “Atletik” – 2, “Herta” – 1.

K qrupu

“Nitsa” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) 1:3
Qol: Balotelli, 4 – Kaysedo, 5. Saviç, 65; 89.

“Sulte-Varegem” (Belçika) – “Vitess” (Hollandiya) 1:1
Qol: Kaşya, 23-öz qapısına – Bruns, 27.

“Latsio” – 9, “Nitsa” – 6, “Vitess” – 1, “Sulte-Varegem” – 1.

L qrupu

“Vardar” (Makedoniya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:6
Qol: Oyarzabal, 12. Villian, 34; 42; 55; 59, De la Belya, 90.

“Zenit” (Rusiya) – “Rusenborq” (Norveç) 3:1
Qol: Riqoni, 1; 68; 75 – Helland, 88.

“Zenit” – 9, “Real Sosyedad” – 6, “Rusenborq” – 3, “Vardar” – 0.

Yenicag.Az - www.yenicag.az

Tarix:
Oxunma sayı: 3087
Kateqoriyalar:
Paylaş:

× Saytın materialları mənbə göstərilmədən paylaşıla, kopyalana və ya başqa yerdə yayımlana bilməz.

Nə düşünürsən?
Xəbərləri İzləyin
Bənzər Xəbərlər

    "Günün manşet və ən çox oxunan xəbərlərini hər gün e-poçt vasitəsilə təqib etmək üçün YeniÇağ Xəbər bületeninə abunə olun."

    ×

    Reklam 7 saniyədən sonra bağlanacaq.