YAP-ın deputatlığa namizədlərinin SİYAHISI

Müəllif: Redaktor

Editor

timthumb (1)

Yeni Azərbaycan Partiyasının namizədləri:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi
Talıbov Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi
Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
İbrahimov Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi
Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi
Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
Əlizadə Aysel İsmayıl qızı

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
Həsənova Samirə Yaşar qızı

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi
Zabelin Mixail Yuryeviç

13 saylı Xəzər – Pirallahı seçki dairəsi
Əliyev Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi
Əliyeva Mehriban Arif qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
Aslanov Bayram Mirazim oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
İbrahimov Xıdır Mənsum oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi
Əhmədova Lalə Kərim qızı

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi
İsmayılov İsmayıl Mübariz oğlu

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
Məmmədov Hikmət Baba oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
Əsədov İbrahim Namizəd oğlu

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
Hacıyev Rahib Səfəralı oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi
Novruzov Elşad Mirzəli oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi
Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
Qədirov Kamran Dursun oğlu

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
Cabbarova Xatirə Qılman qızı

29 saylı Səbail seçki dairəsi
Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi
Abidova Zərnişan Heybət qızı

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
Abıyev Ağacan Qulam oğlu

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi
Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi
İbrahimov Calal Ağarza oğlu

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi
Ağrılı Aliyə Reyman qızı

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Quliyev Musa İsa oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
Abdullayeva Leyla Arif qızı

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
Mirkişili Tahir Famil oğlu

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi
Babayev Muxtar Bahadur oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi
Əsgərov Nurlan Bəşir oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi
Əsədov Oqtay Sabir oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi
Nəbiyev Paşa Sədi oğlu

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

48 saylı Yevlax seçki dairəsi
Məmmədov İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi
Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

51 saylı Qusar seçki dairəsi
Badamov Azər Camal oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi
Həsənova Afət Əbil qızı

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi
Abramov Yevda Sasunoviç

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
Səlimov Eldəniz Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
Əliyev İlham Əli Səftər oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
Qəribov Nizami İsməli oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi
Əmiraslanov Elnur Mehman oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi
Ağabəyov İlqar Faiq oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi
Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

62 saylı Saatlı seçki dairəsi
Rəşidov Nazim Sahib oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
Quliyev Elçin Bəybala oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi
Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
Həsənov Malik Əvəz oğlu

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi
Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
Novruzov Rafiq Qafar oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi
Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
Ağayev Mənsur Rəsul oğlu

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi
Rəcəbli Hadı Musa oğlu

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi
Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

77 saylı Astara seçki dairəsi
Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

78 saylı Lerik seçki dairəsi
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi
Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi
Əmirov Ramiz Cahangir oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
İsmayılov Şahin Əmir oğlu

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
Rzayev Tahir Musa oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi
Əliyev Sadiq Zamil oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi
Muradova Bahar Əvəz qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
Eminalıyev Eyvaz Məhəmmədəli oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
Qurbanova Xuraman Kamal qızı

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
Mütəllimov Əlyunis Əlyusif oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi
Hacıyeva Ləman Amil qızı

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
Nəsirov Elman Xudam oğlu

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
Vəliyev İlqar Mahir oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi
Hüseynov Vüsal Əfqan oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi
İsgəndərov Gülağa Mirzağa oğlu

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
Xəlilov Sadiq Vaqif oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi
Mirzəyev Surxay Xasay oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi
Həsənov Xaləddin Həsən oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi
Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
Qafarova Sahibə Əli qızı

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
Əliyeva Sona Sakit qızı

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi
Bayramov Kamran Fərhad oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi
Məmmədov İlham Müseyib oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi
Həsənov Rahil Qurban oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi
Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

105 saylı Tovuz seçki dairəsi
Yusifova Rahilə Oruc qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi
Qəhrəmanov Canpolad Kəmayıl oğlu

107 saylı Qazax seçki dairəsi
Əhmədov Zeynal Akif oğlu

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi
Cəfərov Nizami Qulu oğlu

109 saylı Balakən seçki dairəsi
Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi
Bayramov Bəhruz Qurban oğlu

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi
Əliyeva Kamilə Əlağa qızı

112 saylı Qax seçki dairəsi
Heydərov Babək Yamil oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi
Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi
Ağabəyov Xanlar Həsrət oğlu

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
Əhmədli Orxan Nofəl oğlu

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi
Abbasova Gülnar Hadı qızı

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi
Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi
Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi
Məmmədov Elman Camal oğlu

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

***

Hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin iclası keçirilib.

Toplantıda hakim partiyanı bu ilin noyabrın 1-də keçiriləcək parlament seçkisində təmsil edəcək deputatlığa namizədlərinin siyahısı müzakirə olunub. Müzakirələrdən sonra YAP İdarə Heyəti namizədlərin siyahısını təsdiqləyib.

Artıq İdarə Heyətinin bir neçə üzvü YAP-ın binasından çıxıb. Onlar deyiblər ki, iclsa yekunlaşıb.

YAP İdarə Heyətinin üzvü, Milli Məclis sədrinin müavini Bahar Muradova deyib ki, iclasda partiyanın deputatlığa namizədlərinin siyahısı müzakirə olunub: “İclsa yaxşı keşdi. Bir qədər sonra deputatlığa namizədlərin siyahısı açıqlanacaq”.

 


Loading...

© Materiallardan istifadə edərkən hiperlinklə istinad olunmalıdır

Müzakirə

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir