Reklam: High Technic
hightechnic
Reklam [Left] – 160×600
Reklam [Right] – 160×600
Qarabağ FC

Avroliqada Türkiyə klubları üçün uğursuz gecə

Reklam: Sinerji Pro

Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları keçirilib.

Yenicag.az xəbər verir ki, 12 qrupda yer alan 48 komanda növbəti matçlarına çıxıb.

Tura Qazaxıstanda start verilib. “Astana” “Makkabi” ilə üz-üzə gəlib və darmadağınla qalib gəlib.

İlk iki oyunda maksimum nəticə göstərən “Arsenal” “Srvena Zvezda” ilə səfər oyunundan da qalib ayrılıb.

Türkiyə təmsilçilərindən “Konyaspor” “Zalsburq”u qəbul edibsə, “Başakşəhər” də Almaniyada “Hoffenhaym”la qarşılaşıb. Lakin qardaş ölkə təmsilçilərinin hər ikisi bu dəfə məğlubiyyətlə üzləşib.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi

19 oktyabr

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 4:0
Qol: Tvumasi, 33-pen; 42. Kabananqa, 47; 52.

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Slaviya” (Çexiya) 2:2
Qol: Trikeros, 41. Bakka, 44 – Neçid, 18. Danni, 30.

“Vilyarreal” – 5, “Slaviya” – 5, “Astana” – 4, “Makkabi” – 1.

B qrupu

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 2:2
Qol: Mbokani, 34. Morozyuk, 49 – Assale, 17; 40.

“Skenderbeu” (Albaniya) – “Partizan” (Serbiya) 0:0

“Dinamo” – 7, “Yanq Boyz” – 3, “Partizan” – 2, “Skenderbeu” – 2.

C qrupu

“Hoffenhaym” (Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) 3:1
Qol: Hubner, 52. Amiri, 59. Şults, 75 – Napoleoni, 90.

“Braqa” (Portuqaliya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) 0:2
Qol: Moti, 25. Raul, 56-öz qapısına.

“Ludoqorets” – 7, “Braqa” – 6, “Hoffenhaym” – 3, “Başakşəhər” – 1.

D qrupu

“Milan” (İtaliya) – AEK (Yunanıstan) 0:0

“Austria” (Avstriya) – “Riyeka” (Xorvatiya) 1:3
Qol: Frizenbixler, 90 – Qavranoviç, 21; 31. Kvrziç, 90.

“Milan” – 7, AEK – 5, “Riyeka” – 3, “Austria” – 1.

E qrupu

“Atalanta” (İtaliya) – “Apollon” (Kipr) 3:1
Qol: İliçiç, 11. Petanya, 64. Freuler, 66 – Şembri, 59.

“Everton” (İngiltərə) – “Olimpik” (Lion, Fransa) 1:2
Qol: Villiams, 69 – Fekir, 6-pen. Traore, 75.

“Atalanta” – 7, “Olimpik” – 5, “Apollon” – 2, “Everton” – 1.

F qrupu

“Zlin” (Çexiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) 1:1
Qol: Diop, 11 – Ankersen, 19.

“Şerif” (Moldova) – “Lokomotiv” (Rusiya) 1:1
Qol: Badibanqa, 31 – Mirançuk, 17.

“Lokomotiv” – 5, “Kopenhagen” – 3, “Şerif” – 3, “Zlin” – 2.

G qrupu

“Luqano” (İsveçrə) – “Viktoriya” (Çexiya) 3:2
Qol: Bottani, Karlinyos, 69. Gerndt, 88 – Krmençik, 76. Bakoş, 90.

“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Styaua” (Rumıniya) 1:2
Qol: Kuenka, 87 – Harlem-Eddi, 70; 75.

“Styaua” – 9, “Hapoel” – 3, “Vitkoriya” – 3, “Luqano” – 3.

H qrupu

BATE (Belarus) – “Köln” (Almaniya) 1:0
Qol: Rios, 55.

“Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Arsenal” (İngiltərə) 0:1
Qol: Jiru, 85.

“Arsenal” – 9, “Srvena Zvezda” – 4, BATE – 4, “Köln” – 0.

İ qrupu

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Zalsburq” (Avstriya) 0:2
Qol: Gulbrandsen, 5. Dabbur, 80.

“Olimpik” (Marsel, Fransa) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) 2:1
Qol: Okampos, 28. Lopes, 76 – Martins, 17.

“Zalsburq” – 7, “Olimpik” – 6, “Konyaspor” – 3, “Gimaraynş” – 1.

J qrupu

“Ostersun” (İsveç) – “Atletik” (İspaniya) 2:2
Qol: Gero, 52. Edvards, 64 – Aduris, 14. Villiams, 89.

“Zarya” (Ukrayna) – “Herta” (Almaniya) 2:1
Qol: Silas, 42. Svatok, 79 – Selke, 56.

“Ostersun” – 7, “Zarya” – 6, “Atletik” – 2, “Herta” – 1.

K qrupu

“Nitsa” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) 1:3
Qol: Balotelli, 4 – Kaysedo, 5. Saviç, 65; 89.

“Sulte-Varegem” (Belçika) – “Vitess” (Hollandiya) 1:1
Qol: Kaşya, 23-öz qapısına – Bruns, 27.

“Latsio” – 9, “Nitsa” – 6, “Vitess” – 1, “Sulte-Varegem” – 1.

L qrupu

“Vardar” (Makedoniya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:6
Qol: Oyarzabal, 12. Villian, 34; 42; 55; 59, De la Belya, 90.

“Zenit” (Rusiya) – “Rusenborq” (Norveç) 3:1
Qol: Riqoni, 1; 68; 75 – Helland, 88.

“Zenit” – 9, “Real Sosyedad” – 6, “Rusenborq” – 3, “Vardar” – 0.

www.yenicag.az

3531
SFERA
AZNEWS
MATC
redaktor.az
ZiraatBank
MARGIN-BOTTOM