“Binəqədi” qəzeti 2 yaşını qeyd edir
197f8d9aabc2b1b4131a06cafad6ddeeBinəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinin “Binəqədi” qəzetinin 2 yaşı tamam olub.
2013-cü ilin yanvar ayında 12 illik fasilədən sonra fəaliyyətini bərpa edən “Binəqədi” qəzetin bu günə kimi 97 nömrəsi işıq üzü görüb. Qəzet iki illik fəaliyyəti dövründə ölkəmizdə və Binəqədi rayonunda baş verən ictimai -siyasi hadisələri və aparılan abadlıq-quruculuq işlərini operativ olaraq işıqlandırıb.
Qeyd edək ki, qəzetin yaradılmasında əsas məqsəd dövlət orqanları və ictimaiyyətlə mətbuat arasında əlaqənin və etimadın möhkəmləndirilməsi, söz, fikir və məlumat azadlığına daha geniş imkanlar yaradılmasından ibarətdir.
“Binəqədi” ictimai-siyasi qəzeti rayonda baş verən bütün dəyişiklikləri oxuculara çatdırmaqda güzgü rolunu oynamaqla yanaşı, ümumilikdə dövlət və cəmiyyət arasında qarşılıqlı əlaqələrin, vətəndaş münasibətlərinin formalaşmasında körpü rolunu oynamaq missiyasını yerinə yetirməyə çalışır.
Qəzetin baş redaktoru Rüfət Mərdanovu və kollektivi bu münasibətlə təbrik edir, onlara yaradıcılıq uğurları arzu edirik(modern).