Reklam: High Technic
hightechnic
Reklam [Left] – 160×600
Reklam [Right] – 160×600
Qarabağ FC

Avropa Liqasında gecənin bütün nəticələri

Reklam: Sinerji Pro

UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci turun oyunları keçirilib.

Yenicaf.az xəbər verir ki, turnirdə mübarizəni davam etdirən hər iki Türkiyə klubu Portuqaliya təmsilçisi ilə üz-üzə gəlib. “Konyaspor” öz meydanında “Gimaraynş”ı qəbul edib və vacib qələbəyə sevinib. “Başakşəhər” isə səfərdə “Braqa” ilə qarşılaşmadan məğlubiyyətlə ayrılıb.

Turnirin favoritlərindən hesab edilən “Arsenal” səfərdə BATE ilə qarşılaşıb və inamlı qələbə qazanıb. Yenidən avrokuboklara qayıdan “Milan” isə “Riyeka” ilə oyunda çətinliklə 3 xalı bayram edib.

UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi

28 sentyabr

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Slaviya” (Çexiya) 1:1
Qol: Tomasov, 42 – Nqadjui, 18.

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Vilyareal” (İspaniya) 0:0

“Vilyareal” – 4, “Slaviya” – 4, “Astana” – 1, “Makkabi” – 1.

B qrupu

“Partizan” (Serbiya) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) 2:3
Qol: Ozeqoviç, 34. Kana, 42 – Moraes, 54-pen; 84. Buyalski, 68.

“Skenderbeu” (Albaniya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 1:1
Qol: Sove, 65 – Assale, 72.

“Dinamo” – 6, “Yanq Boyz” – 2, “Partizan” – 1, “Skenderbeu” – 1.

C qrupu

“Braqa” (Portuqaliya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) 2:1
Qol: Koka, 26. Fransercio, 90 – Əmrə, 28.

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Hoffenhaym” (Almaniya) 2:1
Qol: Dyakov, 46. Lukoki, 72 – Kaderabek, 2.

“Braqa” – 6, “Ludoqorets” – 4, “Başakşəhər” – 1, “Hoffenhaym” – 0.

D qrupu

“Milan” (İtaliya) – “Riyeka” (Xorvatiya) 3:2
Qol: Silva, 14. Musakkio, 53. Kutrone, 90 – Akosti, 84. Elez, 90-pen.

AEK (Yunanıstan) – “Austria” (Avstriya) 2:2
Qol: Livaya, 28; 90 – Monşayn, 43. Şradi, 49.

“Milan” – 6, AEK – 4, “Austria” – 1, “Riyeka” – 0.

E qrupu

“Everton” (İngiltərə) – “Apollon” (Kipr) 2:2
Qol: Runi, 21. Vlasiç, 66 – Sardinero, 13. Yuste, 88.

“Olimpik” (Lion, Fransa) – “Atalanta” (İtaliya) 1:1
Qol: Traore, 45 – Qomes, 57.

“Atalanta” – 4, “Apollon” – 2, “Olimpik” – 2, “Everton” – 1.

F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) – “Zlin” (Çexiya) 3:0
Qol: Fernandes, 2; 6; 17.

“Şerif” (Moldova) – “Kopenhagen” (Danimarka) 0:0

“Lokomotiv” – 4, “Kopenhagen” – 2, “Şerif” – 2, “Zlin” – 1.

G qrupu

“Luqano” (İsveçrə) – “Styaua” (Rumıniya) 1:2
Qol: Bottani, 14 – Budesku, 58. Morais, 64.

“Viktoriya” (Çexiya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) 3:1
Qol: Petrjela, 29. Kopiç, 76. Bakoş 89 – Nvakaeme, 69.

“Styaua” – 6, “Hapoel” – 3, “Viktoriya” – 3, “Luqano” – 0.

H qrupu

BATE (Belarus) – “Arsenal” (İngiltərə) 2:4
Qol: İvaniç, 28. Qordeyçuk, 67 – Uolkott, 9; 22. Holdinq, 25. Jiru, 49-pen.

“Köln” (Almaniya) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) 0:1
Qol: Boakye, 30.

“Arsenal” – 6, “Srvena Zvezda” – 4, BATE – 1, “Köln” – 0.

İ qrupu

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) 2:1
Qol: Araz, 24. Miloşeviç, 48 – Hurtado, 74.

“Zalsburq” (Avstriya) – “Olimpik” (Marsel, Fransa) 1:0
Qol: Dabbur, 73.

“Zalsburq” – 4, “Konyaspor” – 3, “Olimpik” – 3, “Gimaraynş” – 1.

J qrupu

“Atletik” (İspaniya) – “Zorya” (Ukrayna) 0:1
Qol: Xaratin, 26.

“Ostersun” (İsveç) – “Herta” (Almaniya) 1:0
Qol: Nuri, 22-pen.

“Ostersun” – 6, “Zorya” – 3, “Atletik” – 1, “Herta” – 1.

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Sulte-Varegem” (Belçika) 2:0
Qol: Kaysedo, 18. İmmobile, 90.

“Nitsa” (Fransa) – “Vitess” (Hollandiya) 3:0
Qol: Plea, 16; 82. Maksimin, 45.

“Nitsa” – 6, “Latsio” – 6, “Vitess” – 0, “Sulte-Varegem” – 0.

L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) – “Vardar” (Makedoniya) 3:1
Qol: Bendtner, 25-pen. Konradsen, 56. Hedenstad, 68 – Felipe, 90.

“Zenit” (Rusiya) – “Real Soseyad” (İspaniya) 3:1
Qol: Riqoni, 5. Kokorin, 24; 60 – Lyorente, 41.

“Zenit” – 6, “Real Soseyad” – 3, “Rusenborq” – 3, “Vardar” – 0.

www.yenicag.az

1664
SFERA
AZNEWS
MATC
redaktor.az
MARGIN-BOTTOM