Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev sərəncam imzaladı
şçmşçlAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin bir neçə əməkdaşına general rütbəsi verilməsi ilə bağlı sərəncam imzalayıb.
Sərəncama görə, general-mayor Hilal Mirzəli oğlu Əsədov və general-mayor Əli Sabir oğlu Şəfiyevə general-leytenant, polkovnik Tarverdi Məmməd oğlu Məmmədova isə general-mayor rütbəsi verilib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin digər sərəncamı ilə Milli Təhlükəsizlik naziri Eldar Mahmudova general-polkovnik rütbəsi verilib.
Prezident İlham Əliyevin digər sərəncamına əsasən, Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin əməkdaşları orden və medallarla təltif olunublar.
Sərəncama görə, adları çəkilən şəxslər Azərbaycan Respublikasında milli təhlükəsizliyin təmin edilməsində, xarici xüsusi xidmət orqanlarının kəşfiyyat-pozuculuq fəaliyyətinin qarşısının alınmasında, beynəlxalq terrorçuluq və transmilli mütəşəkkil cinayətkarlıqla mübarizədə, xüsusilə ağır cinayət işlərinin istintaqının aparılmasında fərqləndiklərinə görə təltif olunublar:
3-cü dərəcəli «Vətənə xidmətə görə» ordeni ilə: