“Müxalifətdəki bəzi partiyalar islahatların vacibliyini dərk edirlərsə...” - Fəzail Ağamalı
“Həqiqəti anlamağa başlayıblar və konstruktiv mövqe nümayiş etdirməyə çalışırlar”.
Bu fikirləri Yenicag.az-a açıqlamasında müxalifətdəki Xalq (AXP), Milli İstiqlal (AMİP) və Böyük Azərbaycan (BAP) partiyalarının ölkədə aparılan islahatlara dəstək təşəbbüsünü dəyərləndirən Ana Vətən Partiyasının (AVP) sədri, millət vəkili Fəzail Ağamalı deyib.
Fəzail Ağamalının sözlərinə görə, bu təşəbbüs müxalifətdəki bəzi qüvvələrin ölkənin mövcud gerçəkliklərini dərk etməsinin göstəricisidir:
“Mən həmin toplantıya dəvət olunmamışdım. Lakin müxalifət partiyaları arasında hansılarsa həyata keçirilən islahatları dəstəkləyirlərsə, bu, yaxşı haldır.
Eyni zamanda, bu, onun göstəricisidir ki, müxalifətdəki bəzi partiyalar həqiqəti anlamağa başlayıblar və konstruktiv mövqe nümayiş etdirməyə çalışırlar.
Dövlətimizi hər hansı bir formada güləndirməyə xidmət edən, əhalinin yaşayış səviyyəsinin yüksəldilməsinə töhfə verən addımların əhəmiyyətinin bu və başqa şəkildə azaldılması cəhdləri isə qətiyyətlə pislənilməlidir”.