Reklam: High Technic
hightechnic
Reklam [Left] – 160×600
Reklam [Right] – 160×600
Qarabağ FC

Avropa Liqasında gecənin bütün nəticələri

Reklam: High Technic

Futbol üzrə Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 5-ci turunun oyunları keçirilib.

Yenicag.az xəbər verir ki, qitənin nüfuzuna görə ikinci dərəcəli klub turnirinin iştirakçıları bu gün 1/16 finala vəsiqələrin taleyinə böyük ölçüdə aydınlıq gətiriblər.

Qeydə alınan nəticələri və qruplardakı vəziyyəti təqdim edirik:

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi

23 noyabr

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Vilyareal” (İspaniya) 2:3
Qol: Kabananqa, 22. Tvumasi, 88 – Raba, 39. Bakambu, 65; 83.

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Slaviya” (Çexiya) 0:2
Qol: Huşbauer, 45; 54.

Vilyareal – 11, Slaviya – 8, Astana – 7, Makkabi – 1

B qrupu

“Partizan” (Serbiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 2:1
Qol: Kana, 12. Ozeqoviç, 53 – Nqamaleu, 25.

“Skenderbeu” (Albaniya) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) 3:2
Qol: Lilay, 18. Adeniyi, 53. Soue, 57 – Tsiqankov, 16. Rusin, 90.

Dinamo K – 10, Partizan – 8, Skenderbeu – 5, Yanq Boyz – 3

C qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Başakşəhər” (Türkiyə) 1:2
Qol: Marselinyo, 65 – Viska, 20. K.F.Koyunlu, 27.

“Braqa” (Portuqaliya) – “Hoffenhaym” (Almaniya) 3:1
Qol: Qoyano, 1. Fransercio, 81; 90 – Ut, 74.

Braqa – 10, Ludoqorets – 8, Başakşəhər – 5, Hoffenhaym – 4 

D qrupu

AEK (Yunanıstan) – “Riyeka” (Xorvatiya) 2:2
Qol: Arauxo, 45. Lazaros, 55 – Qorqon, 8; 26.

“Milan” (İtaliya) – “Austriya” (Avstriya) 5:1
Qol: Rodriqes, 27. Silva, 36; 70. Kutrone, 42; 90 – Monşayn, 21.

Milan – 11, AEK – 7, Austriya – 4, Riyeka – 4

E qrupu

“Olimpik” (Lion, Fransa) – “Apollon” (Kipr) 4:0
Qol: Diaxabi, 29. Fekir, 32. Dias, 67. Maolida, 90.

“Everton” (İngiltərə) – “Atalanta” (İtaliya) 1:5
Qol: Ramires, 71 – Kristante, 12; 64. Qosens, 86. Kornelius, 88; 90.

Atalanta – 11, Olimpik L – 11, Apollon – 3, Everton – 1

F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) 2:1
Qol: Farfan, 17; 51 – Verbiç, 31.

“Şerif” (Moldova) – “Zlin” (Çexiya) 1:0
Qol: Jayro, 11.

Şerif – 9, Lokomotiv – 8, Kopenhagen – 6, Zlin – 2

G qrupu

“Viktoriya” (Çexiya) – “Styaua” (Rumıniya) 2:0
Qol: Petrjela, 49. Kopiç, 76.

“Luqano” (İsveçrə) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) 1:0
Qol: Karlinyos, 50.

Styaua – 10, Viktoriya – 9, Luqano – 6, Hapoel – 4

H qrupu

“Köln” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) 1:0
Qol: Girassi, 62-pen.

BATE (Belarus) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) 0:0

Arsenal – 10, Srvena Zvezda – 6, Köln – 6, BATE – 5

İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) 3:0
Qol: Dabbur, 26. Ulmer, 45. Huanq, 67.

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Olimpik” (Marsel, Fransa) 1:1
Qol: Skubiç, 82-pen – Moke, 90-öz qapısına.

Zalsburq – 11, Olimpik M – 7, Konyaspor – 5, Gimaraynş – 4

J qrupu

“Atletik” (İspaniya) – “Herta” (Almaniya) 3:2
Qol: Aduris, 35-pen; 66-pen. Villiams, 82 – Leki, 26. Selke, 36.

“Ostersun” (İsveç) – “Zarya” (Ukrayna) 2:0
Qol: Qreçişkin, 40-öz qapısına. Qoddos, 78.

Ostersun – 10, Atletik – 8, Zarya – 6, Herta – 4

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Vitess” (Hollandiya) 1:1
Qol: Alberto, 42 – Linssen, 13.

“Nitsa” (Fransa) – “Zulte Veragem” (Belçika) 3:1
Qol: Balotelli, 5; 31. Adrien, 85 – Hamalaynen, 81.

Latsio – 13, Nitsa – 9, Sulte Varegem – 4, Vitess – 2

L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) – “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:1
Qol: Oyarzabal, 90.

“Zenit” (Rusiya) – “Vardar” (Makedoniya) 2:1
Qol: Poloz, 16. Riqoni, 43 – Blajevski, 90.

Zenit – 13, Real Sosyedad – 12, Rusenborq – 4, Vardar – 0

www.yenicag.az

3856
SFERA
AZNEWS
MATC
redaktor.az
MARGIN-BOTTOM