“Mənim adım qara siyahıya düşməsə …”
uuuh“Mənim adım qara siyahıya düşməsə Azərbaycandan inciyəcəm”.
Bu sözləri Qarabağda səfərdə olan erməni mənşəli sovet bəstəkarı Mikayıl Tariverdiyevin dul xanımı Vera Tariverdiyeva jurnalistlərə açıqlamasında deyib. Dağlıq Qarabağda “Tariverdiyev günləri” adlı ilə keçirilən 5 günlük proqram çərçivəsində gələn Vera Tariverdiyeva Azərbaycanın qara siyahısına düşməkdən qorxmadığını bəyan edib.
Onun sözlərinə görə, Dağlıq Qarabağa ilk səfəri hələ 2008-ci ildə baş tutub.
Vera Tariverdiyeva gələcəkdə də Qarabağ və Ermənistana səfər etmək fikrində olduğunu vurğulayıb. “Mən əməkdaşlığı davam etdirmək istəyirəm. Hələ nəzərə alsaq ki, 2016-cı ildə Mikayıl Tariverdiyevin 85 illik yubileyi olacaq, bunu çox istərdim”-deyə rusiyalı qonaq bildirib. Xatırladaq ki, əslən Qarabalı olan Mikayıl Tariverdiyev (1931-1996) “Baharın On Yeddi Anı”da daxil olmaqla 132 filmə mahnı bəstələyib. Bundan başqa, o, 4 opera və 4 baletin də müəllifidir(modern.az).