“Azərbaycanda “Rusiya xofu“ yaradılır”
VHP Mərkəzi Qərargahında partiyanın Siyasi Şurasının iclası keçirilib.
VHP mətbuat xidmətinin məlumatına görə, iclasda ölkədəki ictimai-siyasi vəziyyət və geopolitik durum, partiyanın rayon təşkilatlarının konfranslarının keçirilməsi və bələdiyyə seçkilərinə hazırlıq məsələləri müzakirə olunub.
VHP sədri, millət vəkili Sabir Rüstəmxanlı Azərbaycandakı infrastruktur layihələri zamanı sakinləri narazı salma ənənəsinin durmadan genişlənməsi, müxalifət düşərgəsindəki durum, həmçinin Ukrayna ətrafında başlayan hadisələrin dünya düzəminə təsiri barədə danışıb.
VHP Ali Məclisinin sədri Rafiq Manaflı Azərbaycanda “Rusiya xofu”nun yaradılması üçün müəyyən qüvvələrin hərəkətə keçdiyini və bu tendensiyaya qarşı mübarizənin vacibliyini bildirib.
Daha sonra cari məsələlərdən danışan Mərkəzi İcra Aparatının rəhbəri Samir Əsədli rayon təşkilatlarının konfranslara hazır olduğunu deyib. Qərara alınıb ki, rayon təşkilatlarının konfranslarının keçirilməsi üzrə qrafik Siyasi Şuraya təqdim edilsin.
Siyasi Şura may ayının 11-də partiyanın Ali Məclisinin Ümumrespublika konfransının keçirilməsi haqda qərar qəbul edib(axar.az).