Reklam: High Technic
hightechnic
Reklam [Left] – 160×600
Reklam [Right] – 160×600
Qarabağ FC

Avropa Liqasında gecənin nəticələri

Reklam: Sinerji Pro

Futbol üzrə Avropa Liqasının qrup mərhələsində 4-cü turun oyunları keçirilib.

Yenicag.az xəbər verir ki, Türkiyə təmsilçilərindən “Başakşəhər”lə “Konyaspor” günü heç-heçə ilə başa vurub.

Favoritlərdən “Arsenal”la “Milan”ın xal itirməsi diqqət çəkib.

4-cü turdan sonra Kiyev “Dinamo”su və “Latsio” növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib.

Bütövlükdə, gecənin nəticələri aşağıdakı kimidi:

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
2 noyabr

A qrupu

Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) – Astana (Qazaxıstan) 0:1
Qol: Tvumasi, 57.

Slaviya (Çexiya) – Vilyarreal (İspaniya) 0:2
Qol: Bakka, 15. Deli, 89-öz qapısına.

Vilyarreal – 8, Astana – 7, Slaviya – 5, Makkabi – 1.

B qrupu

Yanq Boyz (İsveçrə) – Dinamo K (Ukrayna) 0:1
Qol: Buyalski, 70.

Partizan (Serbiya) – Skenderbeu (Albaniya) 2:0
Qol: Toşiç, 39. Kana, 66.

Dinamo – 10, Partizan – 5, Yanq Boyz – 3, Skenderbeu – 2.

C qrupu

Başakşəhər (Türkiyə) – Hoffenhaym (Almaniya) 1:1
Qol: Visça, 90 – Qrilitş, 47.

Ludoqorets (Bolqarıstan) – Braqa (Portuqaliya) 1:1
Qol: Marselinyo, 68 – Fransercio, 83.

Ludoqorets – 8, Braqa – 7, Hoffenhaym – 4, Başakşəhər – 2.

D qrupu

AEK (Yunanıstan) – Milan (İtaliya) 0:0

Riyeka (Xorvatiya) – Austria (Avstriya) 1:4
Qol: Paviçiç, 61 – Prokop, 41; 62. Serbest, 73. Monşayn, 83.

Milan – 8, AEK – 6, Austria – 4, Riyeka – 3.

E qrupu

Apollon (Kipr) – Atalanta (İtaliya) 1:1
Qol: Zelaya, 90 – İliçiç, 35.

Olimpik (Lion, Fransa) – Everton (İngiltərə) 3:0
Qol: Traore, 68. Auar, 76. Depay, 88.

Atalanta – 8, Olimpik – 8, Apollon – 3, Everton – 1.

F qrupu

Kopenhagen (Danimarka) – Zlin (Çexiya) 3:0
Qol: Lüftner, 40. Verbiç, 49; 90.

Lokomotiv (Rusiya) – Şerif (Moldova) 1:2
Qol: Farfan, 26 – Badibanqa, 41. Brezoveç, 58.

Kopenhagen – 6, Şerif – 6, Lokomotiv – 5, Zlin – 2.

G qrupu

Styaua (Rumıniya) – Hapoel (Byer-Şeva, İsrail) 1:1
Qol: Koman, 31 – Sahar, 37.

Viktoriya (Çexiya) – Luqano (İsveçrə) 4:1
Qol: Krmençik, 4; 19. Horava, 45. Çermak, 56 – Mariani, 15.

Styaua – 10, Viktoriya – 6, Hapoel – 4, Luqano – 3.

H qrupu

Köln (Almaniya) – BATE (Belarus) 5:2
Qol: Zoller, 16. Osako, 54; 82. Jirassi, 63. Yojiç, 90 – Milunoviç, 31. Siqneviç, 33.

Arsenal (İngiltərə) – Srvena Zvezda (Serbiya) 0:0

Arsenal – 10, Srvena Zvezda – 5, BATE – 4, Köln – 3.

İ qrupu

Zalsburq (İsveçrə) – Konyaspor (Türkiyə) 0:0

Gimaraynş (Portuqaliya) – Olimpik (Marsel, Fransa) 1:0
Qol: Hurtado, 80.

Zalsburq – 8, Olimpik – 6, Gimaraynş – 4, Konyaspor – 4.

J qrupu

Atletik (İspaniya) – Ostersun (İsveç) 1:0
Qol: Aduris, 70.

Herta (Almaniya) – Zarya (Ukrayna) 2:0
Qol: Selke, 16: 73.

Ostersun – 7, Zorya – 6, Atletik – 5, Herta – 4.

K qrupu

Latsio (İtaliya) – Nitsa (Fransa) 1:0
Qol: Markan, 90-öz qapısına.

Vitess (Hollandiya) – Sulte-Varegem (Belçika) 0:2
Qol: Bodri, 4. Kaya, 70.

Latsio – 12, Nitsa – 6, Sulte-Varegem – 4, Vitess – 1.

L qrupu

Real Sosyedad (İspaniya) – Vardar (Makedoniya) 3:0
Qol: Xuanmi, 31. De La Belya, 69. Bautista, 81.

Rusenborq (Norveç) – Zenit (Rusiya) 1:1
Qol: Bendtner, 55 – Kokorin, 90.

Zenit – 10, Real Sosyedad – 9, Ruseqnborq – 4, Vardar – 0.

www.yenicag.az

5021
SFERA
AZNEWS
MATC
redaktor.az
MARGIN-BOTTOM