Daha bir marşrutun hərəkət istiqaməti dəyişdirildi
Dadaş Bünyadzadə küçəsindən-Bakı Dairəvi Avtomobil yoluna çıxan yeni yolda asfalt örtüyünün vurulması ilə əlaqədar yolda hərəkət məhdudlaşdırılıb.
Yenicag.az bu barədə Bakı Nəqliyyat Agentliyinə istinadən xəbər verir.
Məlumatda bildirilir ki, hərəkətin məhdudlaşdırılması ilə əlaqədar ərazidə fəaliyyət göstərən 194 nömrəli marşrutun hərəkət istiqaməti dəyişdirilərək M.Xiyabani küçəsi ilə təşkil edilib.
Bakıda daha bir marşrut xəttinin hərəkət istiqaməti dəyişdirilib.
Bakı Nəqliyyat Agentliyindən Trend-ə verilən məlumata görə, yanvarın 16-dan Nəriman Nərimanov prospektində təmir işləri ilə əlaqədar nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti məhdudlaşdırılacağından, həmin prospektdən keçən 37 saylı marşrut xəttinin hərəkət istiqamətində müvəqqəti dəyişiklik edilib. Belə ki, təmirdən əvvəl Nərman Nərimanov prospekti ilə hərəkət edən 37 nömrəli marşrut xətt avtobusları təmir işləri yekunlaşana qədər müvəqqəti olaraq İnşaatçılar prospekti – Landau küçəsi- Hüseyn Cavid prospekti -Landau küçəsi – Qurban Xəlilov küçəsi ilə keçməklə hərəkət edəcəklər.