“Elnur Aslanova vəzifə verilməsi o demək deyil ki…”
nbvnvhjg“O, Prezident Administrasiyasında dövlətin tabeliyində olan böyük gənclər qrupunu nəzarətdə saxlayırdısa, indi bu, mümkün  deyil”.
Bu sözləri  açıqlamasında politoloq Elxan Şahinoğlu deyib.
O, Elnur Aslanova yeni vəzifə verilməsinin normal hal olduğunu bildirib:   “Elnur Aslanov hər halda işsiz qalmayacaqdı. Bu vəzifəsi ilə o birisi arasında çox böyük fərq var. Prezident Administrasiyasında o dövlətin tabeliyində olan böyük gənclər qruplarını nəzarətdə saxlayırdısa, indi bu, mümkün  deyil. Hansısa bir işə onsuz da təyin olunmalıydı. O da insandır. Haradasa işləyib, maaş alıb, ailəsini dolandırmalıdır. Ola bilsin, müəyyən əlaqələri də rol oynayıb. Müəyyən imkanlardan istifadə edib. Bu o demək deyil ki, əgər Elnur Aslanova hansısa vəzifə verilibsə, şəbəkənin radikal qanadı özünü rahat hiss edə bilər. Bu, qətiyyən belə deyil”.
Qeyd edək ki, Elnur Aslanov aprelin 2-də Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində şöbə rəisi vəzifəsinə gətirilib.
Bundan öncə isə o, Prezident Administrasiyasında İnformasiya Təminatı və Analitik Təhlil Şöbəsinin sədri vəzifəsini icra edib(axar.az).