“Neft daşları”ndakı ölümlə bağlı ARDNŞ-in açıqlaması
Estakadanın uçması ilə bağlı Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin əmri ilə yaradılmış komissiya araşdırmalara başlayıb
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (ARDNŞ) “Neft daşları”nda baş verən ölüm hadisəsinə aydınlıq gətirib. Hadisə şənbə günü baş verib.
Martın 15-də saat 15:15 radələrində “Neftqaztikinti” trestinin 7 saylı Tikinti Quraşdırma İdarəsinin təmir briqadası tərəfindən “Azneft” İB-nin “Neft Daşları” NQÇİ-də təmir işləri aparılarkən işçilərin üzərində olduğu ferma estakadadan qoparaq 4 nəfər işçi ilə birlikdə dənizə düşüb.
3 nəfər quraşdırıcı – Səfədur Zəkərəliyev, Mənsim İmanov, Mais Süleymanov iş yerində olan xilasedicilərin və işçi yoldaşlarının köməkliyi ilə dərhal sudan çıxarılaraq Neft Daşlarındakı Tibb-sanitar hissəsinə çatdırılıblar, vəziyyətləri normaldır. Suya düşənlərdən bir nəfəri – “Neftqaztikinti” trestinin 7 saylı TQİ-nin V dərəcəli quraşdırıcısı, 1956-cı il təvəllüdlü Hacıyev Musa Mirzəhüseyn oğlu isə dənizdə itkin düşüb. Dalğıc gəmiləri hadisə yerinə səfərbər olunmuş, axtarış işləri nəticəsində M.Hacıyevin cəsədi 19:00 radələrində dənizdən çıxarılaraq sahilə göndərilib.
Hadisə ilə əlaqədar Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin əmri ilə yaradılmış komissiya araşdırmalara başlayıb. Araşdırmanın nəticələri haqqında ictimaiyyətə məlumat veriləcək.